Koopmans Olej - Impregnaty do Drewna


Pragniemy poinformować Państwa o powiększeniu naszej oferty o impregnaty i oleje firmy REMMERS i Olej Koopmans, które służą do zabezpieczenia i pielęgnacji drewna.


Impregnaty i oleje firmy REMMERS

Ekologiczny materiał budowlany, odnawialny surowiec, krótki czas budowy, doskonały bilans ekologiczny, dobre parametry termoizolacyjne – budowanie z drewna przeżywa renesans. Pomimo wszystkich tych zalet właściciele domów drewnianych, desek tarasowych i mebli ogrodowych nie powinni zapominać, że drewno jest materiałem, które ze swej natury nie ma nieograniczonej trwałości. Grzyby, insekty, ale także wiatr i warunki pogodowe stanowią stałe obciążenie dla tego solidnego materiału budowlanego.

Dlatego też w szczególności drewno stosowane na zewnątrz wymaga specjalnej troski i skutecznej ochrony. Aby na długi czas zachować piękno i siłę naturalnego materiału budowlanego, warto przewidzieć zastosowanie lazur. Wnikają one głęboko w drewno, mimo to nie wpływają negatywnie na procesy „oddychania” drewna. Wysokie wymagania stawiane wobec środków ochrony drewna pełniących jednocześnie funkcję dekoracyjną spełnia nowa Aidol HK-Lasur, z jej wywierającą duże wrażenie zdolnością do ochrony drewna przed sześcioma rodzajami zagrożenia. Czy to promieniowanie ultrafioletowe, wilgoć, sinizna, zgnilizna, żerowanie os czy też pleśń – najnowocześniejsza kombinacja substancji aktywnych przy zwiększonej zawartości fazy stałej, spoiwie typu high-solid i warstwie gruntującej stanowią niezawodną podstawę wieloaspektowej ochrony. Wyraźny efekt „perlenia” wody uzmysławia długotrwałą ochronę przed wpływem warunków klimatycznych nawet laikom w tej dziedzinie. Cienka błona otula bezpiecznie drewno, nie pękając i nie łuszcząc się. Po kilku latach można dokonać jej renowacji bez specjalnych nakładów czasowych na prace przygotowawcze, jak szlifowanie czy usuwanie starej bejcy. Niezawodna lazura ochronna do drewna dostępna jest w 16 kolorach, a dzięki niewielkiej zawartości rozpuszczalników (VOC) spełnia wymagania aktualnych dyrektyw UE.

Przykładowy taras przed zabezpieczeniem za pomocą oleju Koopmans

Skutecznym środkiem ochrony tarasów jest też wodna powłoka do drewna stosowanego na zewnątrz -Induline OW-815. Dzięki zastosowaniu specjalnych surowców drewniane elementy budowlane opatrzone zostają hydrofobową, otwartą dyfuzyjnie powłoką, w wyniku czego zmniejszone zostaje zjawisko pęcznienia i kurczenia się drewna. Induline OW-815 jest bardzo wydajnym produktem opartym na wodzie. Nie pęka i nie łuszczy się i może być aplikowany zarówno ręcznie, jak i na dowolnych urządzeniach.

Nowa generacja produktów z jednej strony penetruje w głąb drewna, z drugiej zaś tworzy cienką, odporną na zniszczenie powłokę na jego powierzchni, zapobiegającą uszkodzeniom mikrobiologicznym. Pozostałe składniki stanowią: nowoczesny absorber promieniowania UV i stabilizatory ligniny, silnie redukujące jej fotooksydacyjny rozkład. Produkt jest szczególnie przydatny do pokrywania tarasów z drewna typu teak, bangkirai, modrzew, daglezja również z uwagi na swą dobra przyczepność na mokro. W takim samym stopniu dotyczy to innych drewnianych elementów budowlanych i drewna elewacyjnego. W przypadku stosowania na meblach ogrodowych efektem jest naturalny, matowy wygląd drewna i jedwabistość powierzchni w dotyku.


Koopmans Olej

Znany już w starożytnym Egipcie olej lniany od wieków otrzymywany jest poprzez tłoczenie na zimno małych, brązowych nasion lnu (Linum Usitatissimum). Od dawna jest szeroko wykorzystywany zarówno do celów spożywczych, jak i przemysłowych (do produkcji materiałów lakierniczych, malarskich i impregnacyjnych).

Z czasem naturalny olej zaczęto zagęszczać – tak powstał pokost lniany – popularny środek do impregnacji drewna. Na przełomie XIX i XX w. do pokostu zaczęto dodawać środki grzybobójcze, wolnoschnące oleje i tłuszcze zwierzęce – tak powstały impregnaty, lakiery, żywice alkidowe i rozcieńczalniki. Czysty pokost cechuje się jednak tym, że źle współpracuje z nowoczesnymi i powszechnie dziś używanymi materiałami, takimi jak epoksydy czy poliuretany, co wymusza stosowanie tradycyjnej technologii w procesie ochrony i renowacji. Z tego właśnie względu, zarówno czysty olej, jak i pokost, stopniowo traciły na popularności.

Sytuacja ta ulega jednak zmianie, gdyż coraz bardziej widoczna jest tendencja powrotu do natury. Popularność zyskały drzewa egzotyczne, cenione jest drewno wyglądające naturalnie. Przy tym nie zapomina się jednak o środkach ochronnych, których zadaniem jest także wydobycie i podkreślenie naturalnego piękna drewna. Współczesne technologie dostarczają nam produkty łączące w sobie tradycję z nowoczesnością – świetnym przykładem są produkty stworzone na bazie olejów naturalnych holenderskiej marki Koopmans, która właśnie wchodzi na polski rynek. Poprzez połączenie olejów lnianych i nowoczesnych, wysokowartościowych środków wiążących z żywic alkidowych, firmie Koopmans udało się stworzyć kombinację niezwykłych właściwości obu składników. Oleje są gwarantem naturalnej impregnacji, a dodatek żywic alkidowych zapewnia szybsze schnięcie powłoki.

Połączenie obu składników pomaga chronić drewno przed brudem, wodą, szkodliwym działaniem promieni UV, zapewnia regulację wilgotności. Dodatek oleju lnianego podkreśla naturalny rysunek drewna, pozostawia trwałą, naturalną, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię. Produkty doskonale się rozprowadzają, mają przyjemny zapach oleju lnianego. Firma ma w swojej ofercie produkty odpowiadające nawet najwyższym wymaganiom – są wśród nich:

Przed zakupem oleju zachęcamy do zapoznania się z ofertą deski egzotycznej na taras oraz oferowaną przez nas deską egozotyczną dębową, która znajduje zastosowanie przy tarasach narażonych na działania wody.

Drewno KAMPA Mariusz Czaplejewski © 2014, wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalne strony WWW: Baltic Trade