Ceny Drewna w Tartaku


Od czego zależą ceny drewna w tartaku ?

Drewno przygotowane w zaufanym i sprawdzonym tartaku nie tylko znacznie ułatwia przeprowadzenie każdej budowy, ale również znacznie wpływa na gwarancję jej powodzenia. Od tego jak jest przygotowywane zależy, między innymi, cena drewna w tartaku. W tartaku kupić można różnego rodzaju drewno, a jego cena zależy od kilku czynników.


Suszenie drewna

Zazwyczaj drewno sprzedawane w tartaku posiada optymalną wilgotność, ponieważ jest już wysuszone.

Suszenie drewna w tartaku odbywa się na dwa sposoby:

Zazwyczaj drewno sprzedawane w tartaku posiada optymalną wilgotność, ponieważ jest już wysuszone.

Suszenie odbywa się na dwa sposoby:

Ceny drewna w tartaku - proces składowania


W porównaniu do metod naturalnych, drewno suszone komorowo charakteryzuje się znacznie lepszymi właściwościami. Obecność wysokiej temperatury sprawia, że drewno wyjaławia się, pozbywa wszystkich mikroorganizmów oraz przestaje być celem ataku szkodników. Jednak w przypadku suszenia komorowego, ceny drewna w tartaku są zauważalnie wyższe.

W tartaku nabyć można również tańsze, mokre drewno. Wówczas trzeba wysuszyć je samodzielnie, co może potrwać nawet ponad rok. Drewno powinno leżeć pod zadaszeniem, jednak nie bezpośrednio na ziemi. Musi być również ułożone w określony sposób, ponieważ pomiędzy wszystkimi elementami powinien być zachowany odpowiedni przewiew. Ze względów technologicznych, klejone drewno musi zachować suchość. W przeciwnym wypadku mokre listwy nie będą mogły się skleić.


Przygotowanie drewna

Istnieje bardzo wiele sposobów, na które może być przygotowane w drewno. Najtańsze jest jego pocięcie bez obrzynania, czyli przetarcie. Takie drewno posiada dwie obrobione płaszczyzny, natomiast dwie pozostałe są nieprzycięte. Nie nadaje się ono jednak do celów konstrukcyjnych. Nieco popularniejsze jest drewno obrzynane, którego wszystkie boki są równo przycięte. Dzięki temu posiada ono kwadratowy lub prostokątny przekrój.

Niemal wszystkie tartaki oferują czterostronne struganie drewna. W wyniku takiej obróbki, wygładzeniu ulegają wszystkie cztery powierzchnie elementów drewnianych. W tartaku drewno może zostać również przycięte na określony wymiar zgodnie ze specyfiakcją klienta, a także ryflowane czy frezowane. Zamówić można również nawiercanie otworów lub wycinanie wrębów. Niezależnie od tego, jaka jest cena drewna tartak może indywidualnie ustalać opłaty za obróbkę. Dlatego jest ona realizowana jako usługa dodatkowa lub wliczana w cenę zakupionego surowca. 
 


Zabezpieczanie drewna

Elementy konstrukcji domu, takie jak np. więźba dachowa, powinny być niezwykle odporne na pleśnie, grzyby, szkodniki czy ogień. Dlatego bardzo często już w tartaku dokonuje się impregnacji wyrobów konstrukcyjnych. Tarcica może być zabezpieczona:


Najskuteczniejszą impregnację uzyskać można przeprowadzając ją na elementach konstrukcji, jednak przed jej złożeniem.

Jak widzimy ceny drewna w tartaku zależą od kilku czynników. jednak w celu otrzymania dokładniejszych informacji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Drewno KAMPA Mariusz Czaplejewski © 2014, wszystkie prawa zastrzeżone.
Profesjonalne strony WWW: Baltic Trade